Gölbaşı Güncel Haber
HV
19 TEMMUZ Cuma 00:27

Adıyaman Belediyesi ilaçlama çalışmalarına devam ediyor

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından sivrisinek ve haşerelere karşı olası üreme noktalarında ilaçlama çalışmaları sürdürülüyor.

ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 16-01-2024 15:37
Adıyaman Belediyesi ilaçlama çalışmalarına devam ediyor

Havaların ısınmasıyla ortaya çıkan ve birçok hastalığı beraberinde getiren sinek, sivrisinek ve haşerelere karşı Adıyaman Belediyesi ekipleri şimdiden çalışmalara başladı.
Hastalığın yanısıra insanların günlük yaşamını da olumsuz etkileyen sivrisinek ve haşere türleri, özellikle yaz aylarının en büyük sorunlarından biri olmaya devam ediyor.
Belediye ekipleri havaların ısınmasıyla ortaya çıkacak olan sinek, sivrisinek ve haşereler için şimdiden olası üreme noktalarının tamamını ilaçlamak adına çalışmalarını yürütüyor.
Her yıl yaz aylarında sivrisineklere ve haşerelere karşı büyük bir mücadele vererek aralıksız ilaçlama yapan Adıyaman Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, olası üreme fazlalığını en aza indirgemek adına dere, dere yatakları, sulak bölgeler, inşaat alanları, atık bölgeleri ve benzer olası üreme bölgelerinin tamamını ilaçlamak için düğmeye bastı.
 

Kaynak : PHA

Gölbaşı GüncelGölbaşı Güncel

YORUMLAR