Gölbaşı Güncel Haber
HV
21 TEMMUZ Pazar 03:35

Adıyaman Belediyesi istihdam sağlamaya devam ediyor

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman Belediyesi tarafından yürütülen, kadınlara istihdam sağlamak amacıyla “Yeni Nesil Mesleki Eğitimde Genç Kadınlar” projesinin 2 . etap kurs başvuruları başladı.

ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 15-01-2024 15:37
Adıyaman Belediyesi istihdam sağlamaya devam ediyor

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı AB ve Mali Yardımlar Daire Başkanlığı’nın finansal desteğiyle Adıyaman Belediyesi tarafından yürütülen “Yeni Nesil Mesleki Eğitimde Genç Kadınlar” projesi, genç kadınların istihdama kazandırılması adına umut olmaya devam ediyor.
Adıyaman Belediyesi tarafından genç kadınların istihdam edilmesi adına hayata geçirilen ve başvuru şartları arasında eğitim hayatını tamamlamış ya da yarıda bırakmış ve herhangi bir işte çalışmayan 15-29 yaş arası genç kadınların başvuru yapabildiği "Yeni Nesil Mesleki Eğitimde Genç Kadınlar" projesinde ilk etap kursları devam ederken 2. Etap kursları için 100 kişilik kontenjanla sınırlı olan başvurular başladı.
Proje kapsamında kurs süresince günlük 10 avro harçlık verilirken kurs bittiğinde ise 4 aylık iş arama süresi boyunca aylık 50 avro harçlık verilmeye devam edilecektir.
Kadınların istihdam edilmesi konusunda desteklerine devam edeceğini vurgulayan Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, "Genç kadınlarımızı istihdama kazandırmak adına hayata geçirdiğimiz bu proje ile geçtiğimiz günlerde 15-29 yaş arası eğitimini tamamlamış veya yarıda bırakmış 100 kursiyer alımı gerçekleştirmiştik. İlk etap kurslarımız halihazırda devam ediyor. 2. Etap için yeniden aynı şartlarla 100 kursiyer alımları için başvurular başladı. Bizler her zaman her koşulda istihdam noktasında kadınlarımızın yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz." şeklinde konuştu.
15-29 yaş arasındaki eğitim hayatını tamamlamış veya yarıda bırakmış ve herhangi bir işte çalışmayan genç kadınların başvuru yapabileceği “Yeni Nesil Mesleki Eğitimde Genç Kadınlar” projesine 0546 560 67 26 veya 0507 981 62 62 telefon numaraları üzerinden başvuru yapılmaktadır..
 

Kaynak : PHA

Gölbaşı GüncelGölbaşı Güncel

YORUMLAR