Gölbaşı Güncel Haber
HV
21 TEMMUZ Pazar 05:08

Adıyaman ilk kent meydanına kavuşuyor

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman Belediyesi tarafından yapımı devam eden ve Adıyaman’ın ilk kent meydanı olacak olan projede çalışmalar hız kesmeden devam ediyor.

ADIYAMAN
Giriş Tarihi : 15-01-2024 10:11
Adıyaman ilk kent meydanına kavuşuyor

Adıyaman için önemli bir sosyal alan olacak olan kent meydanı projesi inşaatı, Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın projenin başından sonuna yakın takipçisi olmasıyla beraber hızlı şekilde ilerlemekte.
Kahramanmaraş merkezli depremlerin yaşanmasının ardından yapımına ara verilen kent meydanı projesi, Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç’ın talimatıyla kısa süre içerisinde çalışmalara tekrar başlandı.
Yapımına bir süre önce tekrardan başlanılan kent meydanı projesi; 12 bin 154 metrekare arsa alanına ve 24 bin 280 metrekare proje alanına sahip olurken 740 araçlık iki katlı yeraltı kapalı otoparkı, 1240 kişi kapasiteli camisi, 250 metrekare kitap kafesi, kütüphanesi, kuru havuzları, bebek bakım odası, abdesthanesi, umumi tuvaletleri ve yeşil alanlarıyla sosyal bir alan haline gelecek.
Çalışmaları yakından takip eden Adıyaman Belediye Başkanı Dr. Süleyman Kılınç, “Adıyaman’ın ilk meydanı olacak olan kent meydanı projemize depremden önce başladık ancak deprem felaketinin yaşanmasının ardından çalışmalar durdu. Normalleşme sürecininde verdiği sorumlulukla çalışmalara kısa süre içerisinde tekrardan başladık ve ivedilikle çalışmalarımızı sürdürmeye devam ediyoruz. 12 bin 154 metrekare arsa alanına ve 24 bin 280 metrekare proje alanına sahip olan kent meydanı projemizin içerisinde 740 araçlık iki katlı yeraltı kapalı otoparkı, cami, kitap kafe, kütüphane, kuru havuzlar ve yeşil alanlar olacak. Yoğun bir tempoyla sürdürülen çalışmaların meyvesini en kısa sürede kent meydanımızı halkımızın hizmetine açarak alacağız” dedi.
 

Kaynak : PHA

Gölbaşı GüncelGölbaşı Güncel

YORUMLAR