Gölbaşı Güncel Haber
HV
16 TEMMUZ Salı 19:54

Adıyamanlı yönetmenden ‘Bazen Bir Haykırış Tüm Hikayeyi Anlatır’ belgeseli - Videolu Haber

ULUSAL (PHA) - 2023 yılında, Ali Osman Elçi yönetmenliğinde çekilen yeni bir belgesel, Şubat ayında meydana gelen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki yıkıcı depremlerden kurtulanların hikayelerine odaklanıyor.

KÜLTÜR - SANAT
Giriş Tarihi : 10-03-2024 18:19
Adıyamanlı yönetmenden ‘Bazen Bir Haykırış Tüm Hikayeyi Anlatır’ belgeseli  - Videolu Haber

25 dakika süren bu etkileyici yapıt, olayların kronolojik sırasından ziyade, depremin bıraktığı derin izleri ve insan ruhundaki mücadeleyi ön plana çıkarıyor.

Belgeselde, depremin hemen sonrasında insanların yüzlerindeki ifadeler, yaşanan korku ve hüznün boyutları seyirciye aktarılıyor. Herhangi bir olay örgüsüne bağlı kalmaksızın, yaşananların vahametini ve insanların çaresizlik içindeki çığlıklarını seyirciye hissettiren bir anlatım tercih edilmiş.

"Bazen bir haykırış tüm hikayeyi anlatır" sloganıyla yola çıkan belgesel, deprem gibi doğal afetlerin insanlar üzerindeki etkisini ve toplumun bu tür olaylarda nasıl bir araya geldiğini gözler önüne seriyor.

Bu belgesel, sadece deprem anının değil, aynı zamanda insanların bu travmatik deneyimle nasıl başa çıktıklarının, dayanışma ve umutlarının hikayesini anlatıyor. Seyircilere, yaşanan felaketin sadece fiziksel değil, aynı zamanda duygusal ve ruhsal etkilerini de aktaran belgesel, deprem sonrası toplumun direncini ve iyileşme sürecini önemli bir perspektiften ele alıyor.

Belgesele ilişkin fragman ve teaserın yoğun ilgi gördüğü sosyal medya paylaşımları sonrası, belgeselin tamamı da merakla bekleniyor.

Kaynak : PHA

Recep SarkanRecep Sarkan

YORUMLAR