Gölbaşı Güncel Haber
HV
16 TEMMUZ Salı 19:00

Başkan Demir: Onurlu ve insanca bir yaşam emeklilerin de hakkıdır

ADIYAMAN (PHA) - Memur-Sen Adıyaman İl Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Adıyaman Şube Başkanı Mehmet Demir 2024 yılının İlk İl Divan Kurulu toplantısında Emeklilere yönelik önemli açıklamalarda bulundu.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 15-01-2024 15:35
Başkan Demir: Onurlu ve insanca bir yaşam emeklilerin de hakkıdır

Mehmet Demir ‘‘Memur-Sen olarak, çalışan ve emekli ayırmaksızın seyyanen zammın tüm kamu görevlilerine verileceğine dair sözü hatırlatarak bu konudaki çalışmaların hızlıca tamamlanmasını bekliyoruz’’ dedi.
‘‘Meslekten emekli olunabilir ancak hayattan emekli olunmaz. Mevcut enflasyonist ortamda sosyal ve ekonomik dengelerin sağlanması için memur emeklilerinin hukukunun gözetilmesi gerekmektedir’’ şeklinde sürdürdü.
Mehmet Demir sözlerine şöyle devam etti: 
‘‘Memur emeklisinin maaşı büyük şehirlerde bir daire kirasını bile karşılayamayacak seviyeye gelmiştir. Temmuz ayında çalışan kamu görevlilerine yapılan 8.077 ₺ seyyanen iyileştirme acilen emekli kamu görevlilerine de yansıtılmalıdır’’. 
‘‘Emekli-Memur-Sen’imiz basın toplantısı düzenleyerek, bir kez daha emeklilerin ücretlerinin iyileştirmesi çağrısını yineledi’’ hatırlatmasını yaparak; 
‘‘Memur-Sen olarak emeklilerin sesini duyuruyor; “emekliler enflasyona ezdirilmemeli, bir an önce gerekli iyileştirme yapılmalı ve nefes aldırılmalı diyoruz’’ diyerek sözlerini sonlandırdı.
 

Kaynak : PHA

Gölbaşı GüncelGölbaşı Güncel

YORUMLAR