Gölbaşı Güncel Haber
HV
12 TEMMUZ Cuma 20:49

Başkan Emre: 1 Milyar TL’lik alt yapı çalışması için çalışıyoruz

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman'ın Besni ilçesinde, Besni Belediye Başkanı Eyyup Mehmet Emre katıldığı bir televizyon programının canlı yayınında Besni için çok büyük bir projeyi daha hayata geçirmek için çalıştıklarını ifade etti.

BESNİ
Giriş Tarihi : 17-01-2024 13:08
Başkan Emre: 1 Milyar TL’lik alt yapı çalışması için çalışıyoruz

Besni ilçesine büyük ve küçüklü 100’e yakın projeyi hayata geçirdiklerini ifade eden Başkan Emre, yeni projelerin hayata geçirilmesi noktasında çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.
Besni Belediyesi olarak yapılan hizmetleri değerlendiren Besni Belediye Başkanı Emre, bugüne kadar yapılan hizmetlerle belediye bütçesine çok önemli katkılar sunulduğunu söyleyen Başkan Emre, Besni’nin geleceğine dair çok büyük bir projenin de hayata geçirilmesi için yoğun bir gayret sarf ettiklerini söyledi.
Başkan Emre," Bizden önceki dönemde toplamda 18 adet park yapılmıştı. Biz 4 buçuk yılda 13 adet park yapımını tamamladık. Gerek istinat duvarı, gerek asfalt, gerekse alt yapı kanalizasyon yapımı anlamında bakanlıklarımızın desteği, bizlerin gayreti ve Cenab-ı Allah’ın lütfu ve keremi ile metrekare ve nüfus ölçeğini baz aldığımızda Adıyaman’da en çok asfalt döken ve kanalizasyon izale hattı döşeyen belediyeyiz.
Fakat bunlar elbette ilçemiz için yeterli değil. Bizler Besnimizin en büyük eksiği içme suyu ve kanalizasyon alt yapısı anlamında şuan İLBANK Genel Müdürlüğümüzle ciddi bir proje için çalışmaktayız ve bunda da nihai noktaya geldik. Yaklaşık 1 Milyar TL’lik alt yapı yatırımını İnşallah İLBANK’la beraber Besni’ye kazandırmış olacağız. Eski para ile 1 Katrilyonluk yatırım ilçemizde yeniden içme suyu hattı ve yeniden kanalizasyon hattı döşenmesini sağlayacak. Böylelikle ilçemizin önümüzdeki dönemde alt ve üst yapı olarak sorunu kalmayacak diye ümit ediyorum." Dedi.
 

Kaynak : PHA

Gölbaşı GüncelGölbaşı Güncel

YORUMLAR