Gölbaşı Güncel Haber
HV
12 TEMMUZ Cuma 21:50

Başkan Tutdere; Kimsenin Ekmeğiyle Oynama Gibi Bir Niyetimiz Yok

Adıyaman Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Tutdere halk arasında sebepsiz yere işçi çıkarılıyor söylemleri üzerine Adıyaman İnternet Gazetecileri Cemiyetine konu ile ilgili açıklamalarda bulundu

Güncel
Giriş Tarihi : 27-05-2024 06:59
Başkan Tutdere; Kimsenin Ekmeğiyle Oynama Gibi Bir Niyetimiz Yok

52 İŞÇİ KARDEŞİMİZİN İŞ AKTİNİ FES ETTİK
Adıyaman Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Tutdere; Biz seçim öncesi saha çalışmalarımızda belediyede çalışan hiç kimsenin ekmeğiyle oynamayacağımızı söylemiştik.
Seçildikten sonra işe alınanlar ile yaptığımız çalışmada 22 Mart’ta ve 29 Mart’ta yani seçim çalışmalarının, kampanyaların yürütüldüğü dönemde, hatta seçime iki gün kalası YÖREM Şirketi ve Spor Derneği üzerinden işçi alındığını tespit ettik.
Bizde ilkesel bir karar aldık ve 1 Mart ve 31 Mart arasında yapılan alımlardaki işçi kardeşlerimizin güvenlik soruşturmaları yapılmadığını evrak eksiklerinin olmasından dolayı 56 işçi arkadaşımızın iş akitlerini fes ettik.
Bu 56 arkadaşımızın 7 tanesinin güvelik soruşturması olumsuz geldiği için, 49 arkadaşımızın da işe alımlarının usule aykırı olduğu için iş akitlerini fes ettik.
Bu çıkanlardan çoğu 1 -2 yıla aşkındır çalışmış ama her ne hikmetse son 2 günde işe alımı yapılmış.
Fes ettiğimiz işçi arkadaşlarımızın içleri rahat olsun durumlarını yeniden değerlendireceğiz güvenlik soruşturmaları yapılmadığı için evraklar eksik olduğu için böyle bir karar aldık, bizim anlayışımızda seçim öncesinde ne demişsek seçimden sonra da aynı noktadayız. Kimsenin ekmeğiyle oynama gibi bir niyetimiz yok, ama şunun da altını çizeyim Adıyaman belediyesi bütün işçileri ile, emekçileri ile, memuruyla, bürokratıyla çalışmak zorundadır.
Çalışanlarımızla yola devam ederiz, ama çalışmayıp da işini yapmayan, görevini aksatanların da kesinlikle gözünün yaşına bakmayız. 
Herkes işini yapacak, herkes görevini yapacak, çünkü Adıyaman’ın başka şekilde toparlanma şansı yoktur. Bu kenti başka şekilde ayağa kaldıramayız. Biz işçilerimizin de memurlarımızın da bütün belediye çalışanlarımızın da hepsi ile birlikte büyük bir aileyiz. Adıyaman Belediyesi bünyesinde dayanışma içinde olacağız hep birlikte halkımıza hizmet edeceğiz.
Bizim anlayışımız budur, birlikte başaracağız,

1500 CİVARINDA KİŞİ İŞ BAŞVURUSUNDA BULUNDU

Başkan Tutdere; Adıyaman Belediyesi’nde personel giderlerinin yasa gereği bütçe giderlerinin %40’ını aşmaması gerekiyor, şu anda bizim yapmış olduğumuz hesaplamalara göre çalışanların giderleri bütçenin %42.5’ine denk geliyor.
Tabi yoğun bir iş talebi var belediyemize, çok sayıda hemşerimiz Adıyaman Belediyesine iş başvurusunda bulunuyor ama şu anki mevcut tabloda bu talepleri karşılama şansımız tabii ki olmaz, yeri gelmişken şunu da söyleyeyim Belediyemiz bünyesinde istihdam ofisimizi kurduk, bize gelen müracaatları tamamının kayıtlarını alıyoruz, mesleklerinden tutun becerilerine kadar bütün özelliklerini kayıt altına alıyoruz. Özel sektörle, OSB ile, Ticaret Sanayi Odası ve buradaki çalışan büyük firmalarla irtibata geçerek bize gelen müracaatları da oraya yönlendirmek suretiyle onların da taleplerini alıp karşılaştırma yaparak buraya gelen kardeşlerimize de bu şekilde yardımcı olmaya da çalışıyoruz, Adıyaman Belediyesinde belki işe alamayacağız ama diğer kuruluşlarda istihdamlarını sağlamalarında rol oynayacağız.

Recep SarkanRecep Sarkan

YORUMLAR