Gölbaşı Güncel Haber
HV
21 TEMMUZ Pazar 04:23

CHP'nin Adıyaman Belediye Meclis Üyesi adayları belli oldu

ADIYAMAN (PHA) - Cumhuriyet Halk Partisi Adıyaman Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Tutdere’nin meclis üyesi aday listesi belli oldu.

SİYASET
Giriş Tarihi : 20-02-2024 17:35
CHP'nin Adıyaman Belediye Meclis Üyesi adayları belli oldu

CHP’de, Abdurrahman Tutdere’nin belediye başkan adaylığı ile birlikte Adıyaman’da seçim heyecanı başka bir boyut kazandı. Tutdere’nin meclis üyelikleri için hazırlayacağı aday listesi merakla beklenirken, bugün saat 17.00 itibariyle listede kimlerin yer aldığı belli oldu.

Tutdere’nin 31 kişilik listesinde 19 üniversite mezunu yer alıyor. Listede yer alan üniversite mezunlarından 11’i mühendis, mimar ve teknikerlerden oluşurken, ev kadını, iş kadını, iş adamı ve esnaf ile çiftçilerin de listede yer bulduğu bildirildi.

CHP Milletvekili ve Belediye Başkan adayı Abdurrahman Tutdere’nin kontenjan adayları listesinde, CHP il eski başkanı İnşaat Mühendisi Burak Binzet, deprem öncesi ve sonrasında yardım faaliyetleri ile öne çıkan Adıyaman Yetimler Derneği kurucusu İlahiyatçı Mehmet Tırpan ve TMMOB Adıyaman Koordinatörü Harita Mühendisi Ufuk Bayır yer aldı.

Kaynak : PHA

Recep SarkanRecep Sarkan

YORUMLAR