Gölbaşı Güncel Haber
HV
16 TEMMUZ Salı 18:59

Doç. Dr. İlyas Öner, Profesörlük ünvanını aldı

ADIYAMAN (PHA) - Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. R. İlyas Öner, profesörlük ünvanını aldı.

SAĞLIK
Giriş Tarihi : 18-01-2024 12:52
Doç. Dr. İlyas Öner, Profesörlük ünvanını aldı

Kahta’da uzun yıllar hekimlik, başhekimlik ve yöneticilik yapan Adıyamanlı Doç. Dr. R. İlyas Öner, profesörlük ünvanını alarak Kahta'nın yetiştirdiği önemli değerleri arasında yerini aldı.

2000 yılında İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi’ni bitirdikten sonra, 2005 yılında İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde İç Hastalıkları uzmanlığını tamamlayan Prof. Dr. R. İlyas Öner, Kahta'da uzun süre hekimlik ve başhekimlik görevlerini yürüttü.

Daha sonra Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde akademik kariyerine başlayan Prof. Dr. Öner, 2018 yılında doçentlik ünvanı aldı. Yurt içi ve yurt dışında çok sayıda araştırma makaleleri olan, birçok ulusal bilimsel toplantının başkanlığını yürüten Prof. Dr. Öner'in ulusal toplantılarda çok sayıda bilimsel konferanslarda konuşması bulunuyor.

Prof. Dr. Öner, uzun bir dönem İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanlığı’nı da yaptığı, Adıyaman Üniversitesi Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İç Hastalıkları alanında görevine devam ediyor.

Kaynak : PHA

Gölbaşı GüncelGölbaşı Güncel

YORUMLAR