Gölbaşı Güncel Haber
HV
16 TEMMUZ Salı 18:10

Gölbaşı’nda Yamaç Paraşütü Şampiyonası Düzenlendi

Adıyaman’ın Gölbaşı ilçesinde Türkiye Hava Sporları Federasyonu ile Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen "Güneydoğu Anadolu Bölgesi Yamaç Paraşütü Hedef Şampiyonası" düzenlendi.

GÖLBAŞI
Giriş Tarihi : 24-06-2024 23:27
Gölbaşı’nda Yamaç Paraşütü Şampiyonası Düzenlendi

Gölbaşı Gölleri Doğa Parkında düzenlenen yamaç paraşütü hedef şampiyonasına Adıyaman, Mardin, Şırnak, Adana, Batman, Siirt, Gaziantep, Hatay, Şanlıurfa, Kilis illerinden sporcular katıldı.

Gölbaşı Kaymakamı Tarık Buğra Seyhan, madalya töreninde yaptığı konuşmada, Gölbaşı ilçesinin doğasıyla, kültürüyle bölgenin En’lerini taşıyan bir yer olduğuna vurgu yaptı.

Kaymakam Seyhan, konuşmasında şunları kaydetti:

“Burada görev yapmak biz kamu personeli olarak bir şans olarak görüyoruz. Tabi bu güzelliği 6 Şubat depreminde en çok acı alan en çok hasar alan yer olması sebebiyle çok acılarımız oldu. Biz devlet olarak, kamu kurumları olarak bu depremin izlerini cansiperane depremin izlerini sarmakla ve iyileştirmekle uğraşıyoruz. Çok şükür geçen seneki halimizle bu seneki halimizi kıyasladığımız zaman arasında dağlar kadar fark olduğunu her gelen görüyor. İnşallah her geçen gün daha da iyiye gideceğiz. Bunun için gayretlerimiz var. Bunlardan bir tanesi de tabi ki de sportif ve kültürel faaliyetlerin tüm Türkiye’ye hatta tüm Dünya’ya tanıtmak ve yansıtmak kanaatindeyiz.”

Konuşmalardan sonra dereceye giren sporculara ve takımlara birer plaket verildi.

Sonuçlar ise şu şekilde:

Takımlar klasmanında

 

1. Siirt Beron Havacılık Spor Kulübü

2. Şırnak Hava Sporları Kulübü

3. Mardin Sportif Havacılık Spor Kulübü

 

Genel Klasman

1. Soner Yılmaz

2. Muhittin İdis

3. Osman Oğnak

 

Recep SarkanRecep Sarkan

YORUMLAR