Gölbaşı Güncel Haber
HV
16 TEMMUZ Salı 17:56

Malatya'da 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi Adıyaman'da herkes kendini sokağa attı

ADIYAMAN (PHA) - 25 Ocak 2024 tarihinde saat 16:04:04'te Malatya iline bağlı Battalgazi ilçesinde 5.2 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Depremin yarattığı korku ile ağlaşanlar görülürken, evine ya da çocuğunun kreşine ulaşmaya çalışanlar nedeniyle trafik bir anda kilitlendi.

GÜNCEL
Giriş Tarihi : 25-01-2024 16:22
Malatya'da 5.2 büyüklüğünde deprem meydana geldi Adıyaman'da herkes kendini sokağa attı

Depremin merkez üssü, enlem 38.19917 N, boylam 38.46 E koordinatlarında ve 13.93 km derinlikte yer aldı. Adıyaman'da da ciddi bir sarsıntıya sebep olan deprem nedeniyle vatandaşlar kendilerini sokağa attı.

& Şubat depremlerinin yıldönümü yaklaşırken ve henüz deprem korkusu vatandaşlar tarafında üzerlerinden atılmamışken yaşanan bu yeni deprem bir kez daha insanların korkuyla sarsılmasına neden oldu.

Yetkililer, depremin etkilediği bölgelerde olası hasar ve zararın değerlendirilmesi amacıyla çalışmalara başlatırken, şu an itibariyle yansıyan olumsuzluk bulunmuyor.

İlk belirlemelere göre, depremin şiddeti ve derinliği dikkate alındığında, bölgede önlemlerin alınması ve güvenlik tedbirlerinin gözden geçirilmesi önem arz ediyor. Vatandaşlar, depremin ardından olası artçı sarsıntılara karşı dikkatli olmalı ve yetkililerden gelen güvenlik yönergelerine uymalıdır.

Kaynak : PHA

Recep SarkanRecep Sarkan

YORUMLAR