Gölbaşı Güncel Haber
HV
16 TEMMUZ Salı 19:51

Milletvekili Kurt Milli Eğitim Bakanı'ndan Adıyaman'daki okullar için destek istedi

ANKARA (PHA) - Adıyaman'ın 6 Şubat Asrın Felaketi'nde en çok etkilenen illerden biri olması nedeniyle, AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Doç. Dr. Resul Kurt, bölgedeki eğitim-öğretim projelerine destek taleplerini iletmek üzere Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'i ziyaret etti.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 25-01-2024 00:01
Milletvekili Kurt Milli Eğitim Bakanı'ndan Adıyaman'daki okullar için destek istedi

Milletvekili Kurt, ziyaret sırasında yaptığı açıklamada, felaket sonrasında hasar gören okulların ihya edilmesi ve şehrin yeniden inşası için ellerinden gelen gayreti gösterdiklerini belirtti. Şu okulların planlanan projelerinin 2024 Yılı Yatırımlarına alınması için Milli Eğitim Bakanı'ndan destek talep ettiklerini ifade etti:

Atatürk Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi (Yık-Yap)

Yavuz Selim İlkokulu (Yık-Yap)

Çelikhan Pınarbaşı Ortaokulu (Yık-Yap)

Yunus Emre İlkokulu (Yık-Yap)

Hürriyet İlkokulu (Yık-Yap)

Atatürk Ortaokulu (Yık-Yap) Gerger

İmam Hatip Ortaokulu (Yeni İhtiyaç)

Ayrıca, devam eden projeler için de ödenek talepleri olduğunu belirten Milletvekili Kurt, şu okullar için toplamda 30 milyon 33 bin 560 lira ödenek talep ettiklerini dile getirdi:

Tut İlçesi Fatih 12 Derslikli İlkokul

Besni ilçesine bağlı 5 okul için

Bahçelievler 24 Derslikli İlkokul

Merkeze bağlı Bahçelievler 24 Derslikli İlkokul

Milletvekili Kurt, bu projelerin tamamlanmasıyla Adıyaman'ın ticaret, tarım, turizm, hayvancılık, eğitim ve sanayi alanlarında daha ileri bir konuma taşınmasını hedeflediklerini vurguladı.

AK Parti Adıyaman Milletvekili ve Plan ve Bütçe Komisyonu Üyesi Doç. Dr. Resul Kurt'un Adıyaman Eğitim-Öğretimine destek için Milli Eğitim Bakanını Yusuf Tekin'i ziyaretine, TBMM Adalet Komisyonu Başkanı Prof.Dr. Cüneyt Yüksel ve TBMM Güvenlik ve İstihbarat Komisyonu Başkanı Veysel Tipioğlu da eşlik etti.

Kaynak : PHA

Recep SarkanRecep Sarkan

YORUMLAR