Gölbaşı Güncel Haber
HV
18 TEMMUZ Perşembe 22:28

Nemrut Rotary Kulübü Adıyamanlı öğrencilere kütüphane desteği sağlıyor

ADIYAMAN (PHA) - Rotary 2420. Bölge Federasyonu Dönem Guvernörü Mehmet Altay'ın eşi Aysel Altay, Nemrut Rotary Kulübü ile işbirliği yaparak Adıyamanlı öğrencilere eğitim desteği sunuyor.

EĞİTİM
Giriş Tarihi : 30-01-2024 16:51   Güncelleme : 13-02-2024 07:06
Nemrut Rotary Kulübü Adıyamanlı öğrencilere kütüphane desteği sağlıyor

"Rotary Ders Etüt Odaları ve Kütüphane Projesi" kapsamında, K15 ve K4 Konteyner Kentlerinde öğrencilere daha iyi fiziki şartlarda ders çalışma imkanı sağlayacak kütüphaneler ve K4 Konteyner Kentinde etüt odası oluşturuldu.

Aysel Altay, Adıyaman'da yaşayan konteyner kentlerdeki çocukların daha iyi eğitim alabilmelerini hedeflediklerini belirterek, K15 ve K4 Konteyner Kentlerinde yapılan kütüphanelerin yanı sıra K14 Konteyner Kentindeki etüt odasıyla öğrencilere destek olacaklarını ifade etti. Açılış töreninde casino siteleri ğrencilere ayrıca TYT ve AYT sınavlarına hazırlık kitapları da hediye edildi.

Altay, projenin hayata geçirilmesinden duyduğu mutluluğu paylaşarak, Rotary ailesi olarak depremzedelerin yanında olmayı sürdüreceklerini belirtti. Nemrut Rotary Kulübü Başkanı Mehtap Binzet ise Adıyaman'ın zorlu günler yaşadığını ancak eğitim, sağlık, tarım ve hayvancılık gibi alanlarda halka destek olmak için projeler gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

Açılışa katılan Rotary 2420. Bölge Federasyonu Başkan Eşi Aysel Altay, beraberindeki Rotaryenlerle birlikte öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirerek, projenin önemine vurgu yaptı.

Kaynak : PHA

Recep SarkanRecep Sarkan

YORUMLAR