Gölbaşı Güncel Haber
HV
12 TEMMUZ Cuma 20:42

Tuğamiral Aktürk MSB'nin bir haftalık faaliyetlerini aktardı: 82 terörist etkisizleştirildi - Videolu Haber

ANKARA (PHA) - MSB'nin 'Haftalık Basın Bilgilendirme Toplantısı'nda, Basın ve Halkla İlişkiler Müşaviri Tuğamiral Zeki Aktürk tarafından yapılan açıklamalara göre, son bir haftada 82 terörist etkisiz hâle getirildi.

ASAYİŞ
Giriş Tarihi : 26-01-2024 01:31
Tuğamiral Aktürk MSB'nin bir haftalık faaliyetlerini aktardı: 82 terörist etkisizleştirildi  - Videolu Haber

Millî Savunma Bakanlığı'nın icra ettiği operasyonlarla, PKK/KCK/PYD-YPG, DEAŞ ve FETÖ terör örgütleri başta olmak üzere her türlü tehdit ve tehlikeye karşı başarılı operasyonlar gerçekleştirildi. Son bir haftada 82 terörist etkisiz hâle getirilirken, 1 Ocak 2023'ten bugüne kadar etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 2 bin 478'e ulaştı.

Suriye'de güvenlik ve huzur ortamını bozmaya yönelik saldırı girişimleriyle ilgili olarak da Basın Bilgilendirme Toplantısı'nda bilgi verildi. Son bir haftada gerçekleştirilen 17 taciz ve saldırıya karşı 56 teröristin etkisiz hâle getirildiği açıklandı. 1 Ocak 2023'ten itibaren gerçekleştirilen taciz ve saldırı sayısı 577'ye, etkisiz hâle getirilen terörist sayısı ise 1.661'e ulaştı.

Hudut güvenliğine yönelik tedbirler kapsamında ise son bir haftada yasa dışı yollarla geçmeye çalışan 191 şahıs yakalandı. Bu kişilerden 3'ü FETÖ, 1'i PKK/YPG ve 4'ü DEAŞ üyesi olarak belirlendi. Bu süreçte hududu geçemeden engellenen kişi sayısı 6 bin 430 oldu.

Millî Savunma Bakanlığı, ayrıca Türk Silahlı Kuvvetleri'nin eğitim ve tatbikat faaliyetlerine de vurgu yaptı. İtalya'da gerçekleştirilen VOLPE BIANCA-2024 Tatbikatı'nın yanı sıra liman ziyaretleri ve diğer uluslararası faaliyetler de kamuoyu ile paylaşıldı.

Son olarak, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde geliştirilen yerli ve millî savunma sanayi ürünleriyle ilgili olarak yapılan törenlere ve faaliyetlere dikkat çekildi. Bedelli askerlik sınıflandırma sonuçlarının açıklandığı belirtilirken, Ankara'da düzenlenen kara kalem resim sergisine de davet yapıldı.

Millî Savunma Bakanlığı, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin kararlılıkla görevini sürdürdüğünü ve devletin bekası için gerekli tüm tedbirleri aldığını kamuoyuna duyurdu.

Kaynak : PHA

Recep SarkanRecep Sarkan

YORUMLAR