Gölbaşı Güncel Haber
HV
18 TEMMUZ Perşembe 23:12

Tut Belediye Başkanı Kılıç’tan teşekkür mesajı: Bahane değil hizmet ürettik

ADIYAMAN (PHA) - Tut Belediye Başkanı Mehmet Kılıç, partililere ve Tut halkına teşekkür ettiği yazılı bir mesaj yayımladı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 30-01-2024 16:05
Tut Belediye Başkanı Kılıç’tan teşekkür mesajı: Bahane değil hizmet ürettik

Yaşamı boyunca idealleri ve çizgisinden taviz vermediğini ifade eden Başkan Kılıç, en büyük hayali olan, doğup büyüdüğü topraklara hizmet etme şerefini kendisine bahşeden Tut halkına teşekkür etti. "Hemşehrilerim 31 Mart 2019 tarihinde başkanlığı şahsıma layık gördüğü için son 5 yıl boyunca Tut ilçemize hizmet etme mutluluğuna nail oldum." diyen Belediye Başkanı Mehmet Kılıç, görev süresi boyunca, adalet duygusundan şaşmadan, siyasi parti ayrımı yapmaksızın aşkla, şevkle çalıştığını kaydetti.

Başkan Kılıç, “Olmaz, yapılmaz, yapılamaz, mümkün değil denilen hizmete dair ne varsa, her Tutlu'nun hayali olan hizmetleri ilçeme kazandırmaya gayret ve çaba gösterdim." Şeklindeki açıklamasına şöyle devam etti:

"Birlikte çok büyük zorluklar yaşadık. Pandemi döneminden bizler daha çok etkilendik. Ardından deprem felaketi, ardından sel felaketi, can kayıpları. Kısıtlı imkanlarımızla çalışırken, hiç bahanemiz olmadı. İçinde bulunduğumuz zorluklardan şikayetçi olmadık. Kaynaklarımızı verimli kullandık, mazeret değil, kaynak ürettik.

Seçildiğim gün parti rozetini bir kenara bırakmıştım. Tut’un yararına olan her konuda iktidardan da destek aldım. Hayırseverlerimizi ve yatırımcılarımızı ilçeye tesis kazandırmaları konusunda davet ettim ve bu çağrılarım her daim olumlu karşılık buldu. Tut halkının yararına olan her projede birleştirici ve bütünleştirici bir şekilde tek yumruk olmayı başardık. Güçlü ikili ilişkilerim sayesinde Türkiye’nin dört bir tarafında başarılı işler yapan, sosyal demokrat belediyelerden de destek alarak ekibimle birlikte Tut ilçemize hizmetlerle dolu bir 5 yıl yaşattık.

Belediyemizi ve ilçe halkımızın geleceğini ipotek altına almak gibi bir düşüncem asla olmadı. Her kuruşumuzu dikkatli harcadım. Allah nasip ederse görev süremin sonunda borçsuz bir belediye teslim etmekle kalmayıp, yeni seçilen arkadaşımızın işini kolaylaştırmak adına, kasasında para olan bir belediyenin anahtarını teslim edeceğim.

Kıymetli hemşehrilerim; hep şunu söyledim. Tut’a olan sevdam, 5 yılla sınırlı değil. Hayatımın geçtiği Tut’a çocukluğumdan beri sevdalı olduğumun bilinmesini isterim. Tut’a hizmet etmek sadece belediye başkanlığı koltuğunda oturarak yapılmıyor. Hayatımın her aşamasında hemşehrilerimle, gönüldaşlarımla beraber olmuş Tut sevdalısı bir insanım. Dolayısıyla görevim ve unvanım ne olursa olsun Tut’a hizmet etmek gönül borcumdur. Hep aranızda ve dolayısıyla yeni seçilecek arkadaşıma ihtiyaç duyulan her zaman tecrübelerimi aktarmaya devam edeceğim.

Bu vesileyle yaşlısından gencine saygıdeğer Tut halkına, çalışma arkadaşlarıma, çalışma dönemim boyunca desteklerini esirgemeyen milletvekillerimize, kurum-kuruluş yöneticilerine, partililerimize, Türkiye’nin dört bir tarafından Tut’a makine-ekipman desteği sağlayan belediye başkanları ve yöneticilerine ve 5 yıl boyunca arkamda duran, ben çalışırken ihmal ettiğim fedakar aileme teşekkürü borç bilirim. Herkese sonsuz teşekkür eder, sevgi ve hürmetlerimi sunarım."

Kaynak : PHA

Recep SarkanRecep Sarkan

YORUMLAR