Gölbaşı Güncel Haber
HV
19 TEMMUZ Cuma 00:15

Tutdere Adıyaman Belediye Başkanlığı için kararlı: ‘Adıyaman'ı sahipleneceğiz’

ADIYAMAN (PHA) - Cumhuriyet Halk Partisi'nin (CHP) Aday Tanıtım Toplantısı’nda gözyaşları sel oldu. Partililerdeki heyecan ve coşku salonun dışına taştı.

SİYASET
Giriş Tarihi : 16-02-2024 17:58
Tutdere Adıyaman Belediye Başkanlığı için kararlı: ‘Adıyaman'ı sahipleneceğiz’

Adıyaman Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Tutdere, duygu yüklü bir konuşma yaparak, "6 Şubat'ta kaybettiğimiz hemşehrilerimizin anısına hizmet edeceğiz." sözleriyle kararlılığını ortaya koydu.

CHP'nin Adıyaman'daki Aday Tanıtım Toplantısı, Can Düğün Salonu'nda gerçekleştirildi. Milletvekili ve Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Tutdere, "Tutdere Geliyor!" sloganlarıyla coşkuyla karşılandı ve salona giriş yaptı.

“Bütün partililer Tutdere ile birlikte ağladı. Gözyaşları sel oldu”

İl Başkanı Engin Doğan'ın açılış konuşmasının ardından, Abdurrahman Tutdere'nin deprem sonrası yaptığı çalışmaları içeren bir video gösterimi yapıldı. Tutdere, duygusal anlar yaşayarak gözyaşlarına hakim olamadı.

"Tutdere Geliyor!" sloganları eşliğinde kürsüye çıkan Tutdere, sık sık alkışlarla kesilen konuşmasında Adıyaman'ın geleceğine dair kararlılığını ortaya koydu. Tutdere, "Meclis'te Adıyaman'ı temsil ettik, şimdi sıra belediyede!" diyerek hemşehrilerine seslendi.

“Parti ayrımı gözetmeksizin birlik çağrısı”

Tutdere, konuşmasında parti ayrımı yapmadan tüm Adıyamanlılara çağrıda bulunarak, "31 Mart seçimleri, Adıyaman'ın geleceğini belirleyecek bir dönemeçtir. Parti farkı gözetmeksizin, Adıyaman için birlik olma zamanı geldi." dedi.

"Sorumluluk bizde!"

Adaylık kararını hemşehrilerinin ihtiyaçlarına ve çaresizliğine duyduğu saygıdan aldığını belirten Tutdere, "Sorumluluk bizde. Adıyaman'ı yeniden ayağa kaldırmak için elimizden geleni yapacağız." sözleriyle kararlılığını dile getirdi.

“Adıyaman'ın dört bir yanından destek”

Tutdere'nin yanı sıra CHP'den aday olan belde ve belediye başkanları da toplantıya katılarak destek verdi. Birlik ve beraberlik mesajlarıyla dolu toplantıda, Adıyaman'ın dört bir yanından gelen destek mesajları dikkat çekti.

“31 Mart, Adıyaman için bir dönüm noktası olacak”

CHP Milletvekili ve Adıyaman Belediye Başkan Adayı Abdurrahman Tutdere konuşmasında şunları söyledi:
"Türkiye Büyük Millet Meclisinde Adıyaman’ın sesi olduk, görevimizi yaptık. O kıymetli oylarınızla bizi Meclis’e yeniden gönderdiniz, yine mücadele ettik. Gün geldi 31 Mart seçimlerinin arifesine. Gerçekten günlerce düşündüm, bir taraftan Meclis bir taraftan biraz önce görüntülerde gördüğünüz sahipsiz bırakılmış Adıyaman. Ve ben kararımız sizden yana kullandım. O koltuklar onların olsun, Adıyaman’ın sokakları, caddeleri, ilçeleri bizim olacak. Sizinle birlikte çalışmaya karar verdik.

AK Partiye İYİ Partiye oy veren kardeşlerime sesleniyorum, sizler Mayıs seçimlerinde istediğiniz yerde oy kullandınız, tercihleriniz başımızın üstündedir. Şimdi yeni bir dönem başlıyor yerel seçimler, yerel seçimler partiler üstüdür bütün Adıyamanlıların fikri, rengi, geçmişi, görüşü ne olursa, kim olursa olsun 31 Mart seçimlerinde Adıyaman’dan yana tercih yapma zorunluluğu var. Artık şu Adıyaman’ın sokaklarına baktığımızda, bu çaresizliğe baktığımızda gün parti günü değildir, gün Adıyaman’a sahip çıkma, memlekete sahip çıkma günüdür. İşte tam bu anlayışla memleketine, sahip çıkmak adına, gençlerimiz, kadınlarımız, mağdur mazlum bırakılmış bu halka sahip çıkmak adına bu göreve talip oldum.

İnanın ki başaracağız. Adıyaman’da çoğu partide seçim süreci aylardır başladı hiçbir heyecan yoktu, hiçbir kıpırdama yoktu. Halk bekliyordu, halkın çağrısına kulaklarımızı tıkamadık, sorumluluk aldık, huzurlarınıza geldik. Allah’ın izniyle Adıyaman’da bütün farklılıklarımızla güzelliklerimizle Adıyaman’ın Adıyaman ruhunu ortaya çıkaracağız ve sandıkta Adıyaman kazanacak. Bugünden itibaren hepiniz bir Abdurrahman Tutdere, İskender Yıldırım, Vakkas Acar bütün başkanlarımızsınız. Gelin hep beraber omuz omuza verelim, ilçelerimizde, beldelerimizde ve Adıyaman merkezimizde artık sandıktan halk çıksın.

Yeter artık! Artık Adıyaman belediyesini birileri değil, bir parti değil, Adıyaman’ın bütün partileri, halk yönetsin. Ben halkımla sizinle beraber Adıyaman belediyesini yönetmeye talibim sizleri bu konuda göreve ve desteğe davet ediyorum. Kıymetli hemşehrilerim! Bugün parti günü değil, bugün kaderiyle baş başa bırakılmış, terk edilmiş toprakları susuz, gençleri işsiz bırakılmış, Adıyaman’a sahip çıkma günüdür, 31 Mart Adıyaman’a sahip çıkma günü olacaktır. Hepinizi memleketinize sahip çıkmaya davet ediyorum. Abdurrahman Tutdere, sadece CHP’nin adayı değildir! Buradaki huzurdaki adaylar sadece Cumhuriyet Halk Partisinin adayları değildir, bu gördüğünüz adaylar ve Tutdere halkın adaylarıdır. Bizde ayrımcılık asla olmadı, olmayacak; adam kayırma asla olmadı, olmayacak; harama el uzatma asla olmadı, olmayacak.Bu milletin kaynaklarını bu halkın bütçesini yine bu halka, sizlere harcayacağız. Hizmet olarak harcayacağız. Göreceksiniz bu yıkılmış kenti 31 Mart’ta yetki verdiğinizde en kısa sürede nasıl ayağa kaldıracağımızı bütün Türkiye görecek.

Koltuklarına yaslanıp bu halkın helal oylarıyla yıllardır iktidarda bulunanlar, yönetenler şunu bilsinler ki Adıyaman’da uyanış var. Artık Adıyamanlılar kendi çocuklarına, kendi kaderlerine sahip çıkacaklar. Korksunlar, hep birlikteyiz! Bizim sevdamız, ortak paydamız Adıyaman’dır, ilçeleridir, beldeleridir, köyleridir. Biz 6 Şubat’ta kefensiz toprağa gömdüğünüz hemşehrilerimizin hatıralarına olan saygımızla çalışacağız, sizlere söz veriyorum. Sözümüz olsun bu memleket kalkınacak Adıyaman düştüğü yerden yeniden ayağa kalkacak. Hepinizi ayağa kalkmaya davet ediyorum: siz ayağa kalkın Adıyaman ayağa kalkın, siz ayağa kalkarsanız umutsuz çocuklarımız, gençlerimiz kadınlarımız yeniden umutları yeşertecek. Birlikte kazanacağız, birlikte başaracağız.”

Tutdere, konuşmasını "Adıyaman'a sahip çıkma günü geldi. 31 Mart, Adıyaman'ın kaderini değiştirecek bir gün olacak." diyerek tamamladı.

Abdurrahman Tutdere'nin yanı sıra CHP'den aday olan diğer isimler de halkın desteğini almak için kararlı bir şekilde çalışmalarına devam ediyor. Gerger'den Samsat'a, Besni'den Gölbaşı'na kadar Adıyaman'ın her köşesinde CHP adayları, halkın taleplerini dinleyerek seçimlere hazırlanıyor.

CHP aday tanıtım toplantısında Adıyaman Merkez adayı Tutdere dışında ilçe ve belde belediye başkan adayları da tanıtıldı. İşte CHP’nin Adıyaman belediye başkan adayları:

Gölbaşı Belediye Başkan Adayı İskender Yıldırım,
Besni Belediye Başkan Adayı Vakkas Acar,
Gerger Belediye Başkan Adayı Nazim Kaya,
Sincik Belediye Başkan Adayı Ramazan Şahin,
Samsat Belediye Başkan Adayı Mehmet Reşat Taşkın,
Tut Belediye Başkan Adayı Muttalip Gültekin,
Çelikhan Belediye Başkan Adayı Mehmet Şenses,
Besni Çakırhüyük Belde Belediyesi Başkan Adayı,
Çelikhan Pınarbaşı Belde Belediyesi Başkan Adayı Mahmut Alan,
Besni Kesmetepe Belde Belediyesi Başkan Adayı Ali Yılmaz,
Besni Köseceli Belde Belediyesi Başkan Adayı Veysel Korkmaz,
Besni Şambayat Belde Belediye Başkan Adayı Nejdet Arıcı,
Gölbaşı Harmanlı Belde Belediyesi Başkan Adayı Ahmet Değirmenci,
Gölbaşı Belören Belde Belediyesi Başkan Adayı Murat Özmen,
Adıyaman Merkez Yaylakonak Belde Belediyesi Başkan Adayı Abuzer Aydın,
Adıyaman Merkez Kömür Belde Belediyesi Başkan Adayı Hasari Talaş.

Kaynak : PHA

Recep SarkanRecep Sarkan

YORUMLAR