Gölbaşı Güncel Haber
HV
21 TEMMUZ Pazar 04:15

Ziya Polat CHP’yi ziyaret etti: ‘Seçim bir gün hayat her gün’ - Videolu Haber

ADIYAMAN (PHA) - AK Parti heyeti Karapınar mahallesinde seçim çalışmaları yürütürken, CHP İl örgütüne nezaket ziyaretinde bulundu.

SİYASET
Giriş Tarihi : 22-02-2024 16:29
Ziya Polat CHP’yi ziyaret etti: ‘Seçim bir gün hayat her gün’  - Videolu Haber

Adıyaman Merkez Karapınar Mahallesi’nde seçim çalışmaları yürüten ve esnaf ziyaretinde bulunan AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Ziya Polat, güzergahı üzerinde bulunan CHP il başkanlığını ziyaret etti.

CHP Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Buluş ve partililer tarafından misafir edilen AK Parti Belediye Başkan adayı Ziya Polat, Merkez İlçe Başkanı Ziya Başaran ve Gençlik Kolları Başkanı Mevlüt Kuştepe ile AK Parti heyeti, depremden sonra CHP il ve merkez ilçe başkanlığı olarak kullanılan mekanda çay içerek, birbirlerine başarılar dilediler.

AK Parti Adıyaman Belediye Başkan adayı Ziya Polat, seçim bir gün ama hayat her gün diyerek seçim bittikten sonra da birbirlerinin taziyesinde, düğününde, hayatın içerisinde birlikte olacaklarını, her seçim döneminde olduğu gibi bu seçimde de Adıyaman’a yakışır şekilde siyasi rekabetle çalışmalarına devam edeceklerini ifade ederek, CHP Merkez ilçe başkanı Hüseyin Buluş nezdinde tüm CHP’lilere başarılar diledi.

“Adıyaman’ı El Birliğiyle Ayağa Kaldıracağız”

Ziya Polat, CHP İl Başkanlığı binasındaki ziyaretinde PERRE Haber Ajansı muhabirine açıklamalarda bulunarak, “Perre Haber Ajansı’na teşekkür ediyoruz. Bugün Karapınar Caddesi’ni arkadaşlarımızla birlikte dolaşırken, Cumhuriyet Halk Parti’mizin karargahı da Karapınar Caddesi üzerinde ve çat kapı girdik. Selam verdik, zaten bizim şehrimizde hepimiz 2 adım sonra dostuz arkadaşız, kardeşiz. Dolayısıyla onlar da bizi güler yüzlerle karşıladılar, birbirimize başarı diledik. İnşallah dedik seçimi kazasız, belasız atlatalım, seçim bir gün, hayat her gün. Seçim 31 Mart’ta bitecek. Biz yine birbirimizin taziyesinde, düğününde birlikte olacağız. Hepimizin ortak paydası bu. Adıyaman el birliğiyle ayağa kaldırmak. Dolayısıyla demokrasi şöleni içinde saygı ve sevgi çerçevesinde birbirimizin hukukunu koruyarak bir seçime doğru gidiyoruz. Bu şehrimiz zaten buna alışkın. Yıllardır böyle oluşmuş 14 Mayıs’ta da yine bu caddeyi gezerken denk gelmiştik, ziyaret etmiştik. Yine sağ olsunlar çayımızı, kahvemizi içirdiler, birbirimize başarı diledik ve ayrıldık. Tekrar Hüseyin Başkan’ın şahsında tüm CHP’li arkadaşlarımıza, şu anda teşkilatta olan, burada karargahta olan dostlarımıza güleryüz ve misafirperverliklerinden dolayı teşekkür ediyor, onlara da başarılar diliyorum.” dedi.

“Sandıktan Çıkacak İradeye Saygı Duyacağız”

Ziyaret esnasında açıklama yapan CHP Adıyaman Merkez İlçe Başkanı Hüseyin Buluş ise, “PERRE ajansınız önce öncelikle teşekkür ediyorum. Bugün Adalet ve Kalkınma Partisi Belediye Başkan adayı sayın Ziya Polat beyefendi, arkadaşlarıyla birlikte esnaf ziyaretindeyken parti binamıza da ziyarette bulundular. Bu güzel nazik nezaketli ziyaretler için ilçe başkanına ve kendilerine teşekkür ediyorum. Yönetim kurulunun ve partim adına başkanın da söylediği gibi evet, Adıyaman küçük bir kent, hepimiz bu kentte yaşıyoruz, dostane ilişkilerimiz var. Bizim amacımız sağduyuyla bu seçimi atlatmak, memlekete hizmet etmek. Seçimin galibi kim olursa, sandıktan çıkan iradeye saygı duyacağız ve kardeşliğimiz bu memlekette devam edecek. Kendilerine de çıktığı bu yolda başarılar diliyorum. Yolun sonunda hayırlısı neyse memleketiniz için o olsun ve o temennide bulunuyorum. Teşekkür ediyorum ayaklarınıza sağlık başkanım.” ifadelerini kullandı.

“Siyasi Partiler Birbirlerinin Düşmanı Değil, Rakipleridir.”

AK Parti Merkez İlçe Başkanı Ziya Başaran da ziyaret esnasında, “Bugün AK Parti Adıyaman Belediye Başkanı adayımız Ziya Polat ile birlikte saha çalışmalarındayız. Bugün de Karapınar caddesindeyiz, Tevafuk denk geldi. Cumhuriyet Halk Partisi’nin seçim irtibat merkezinde ziyaret ettik. Tabii Hüseyin abi CHP Merkez İlçe Başkanı Hüseyin abi, tecrübeli bir siyasetçi. Biz defaeten seçim öncesi de seçim sonrasında bir araya geliyoruz. Siyasi partiler birbirlerinin düşmanları değildir, birbirlerinin rakipleridir. Sonuçta biz AK Parti olarak biz memleketi daha iyi yöneteceğimizi düşünüyoruz. Tabii karşı siyasi partiler de daha iyi yöneteceğini düşünüyorlar. Bunu bir proje yarışı olarak biz düşünüyoruz. 31 Mart seçimlerinin hem bizim açımızdan hem Adıyaman açısından hayırlara vesile olmasının temenni ediyorum. Uhulet ve suhulet içerisinden neticelenmesini rabbinden niyaz ediyorum. Ben Cumhuriyet Halk Partisi’nin Belediye Başkanı adayı Abdurrahman Turdere ve ekibine de başarılar diliyorum.” dedi.

Kaynak : PHA

Recep SarkanRecep Sarkan

YORUMLAR